Інгредієнти
Для бісквіту:
250 г муки
1 ч.л. розпушувача
175 г вершкового масла (кімнатної температури)
175 г цукру
3 яйця (розтерти)
2 ст.л. молока
Для начинки:
900 г яблук
225 г цукру
цедра і сік 1 лимону
450 г ожини
4 ст.л. лікеру з чорної смородини "Крем де касіс" або сиропу
450 г жирних вершків
1. Змішайте муку з розпушувачем.
2. Розітріть масло з цукром в пишний крем. Додаючи порціями яйця, продовжуйте взбивати крем до однорідності.
3. Введіть муку і молоко, і ретельно перемішайте. Перекладіть у високу форму діаметром 20 см? вистелену пергаментом (пекарським папером) і випікайте 45-50 хв. при температурі 180 градусів.
4. Яблука почистіть і наріжте дольками. Змішайте у каструлі 175 г цукру, сік і цедру лимону, додайте нарізані яблука, перемішайте і тушкуйте поки яблука не стануть м'якими (десь 5-10 хв.). Не потрібно, щоб яблука були розварені.
Примітка. У мене не було ні потрібного лікеру, ні сиропу з чорної смородини. Але було варення з чорної смородини, яке я трошки розвела водою (воно в мене дуже густе), і вийшов майже той самий сироп.
6. Розріжте бісквіт на три коржі.
Для цього я використовувала кондитерську струну, яка натягується на спеціальну підставку, і регулюється висота, на яку потрібно розрізати корж.Виходить все дуже рівненько. Головне - робити це на рівній поверхні, яка не скользить. Наприклад, на великій дерев'яній дошці. Виставивши потрібну висоту, на тому місці, де має проходити струна, краще зробити невеличкий розріз ножем (бо скоринка бісквіту твердіша, і струна може трошки загнути його перш, ніж проріже), а потім підставити струну і обережно повертаючими рухами (то права, то ліва) рухатися до кінця до повного розрізання бісквіту.
7. Взбийте 300 мл вершків.
8. Візьміть ту форму, в якій ви пекли бісквіт, помийте її, витріть насухо і застеліть харчовою плівкою, залишаючи довші кінці, щоб можна було ними потім загорнути торт.
9. Покладіть бісквітний корж. Полийте його 1/3 соку з ожини, який ви попередньо зберегли. Розкладіть половину яблук. Намажте половиною взбитих вершків і розкладіть половину ожини.
Тоді покладіть другий корж, збризніть другою частиною з трьох соку ожини, розкладіть решту яблук, намажте рештою вершків і розкладіть решту ожини.
Останній корж збризніть соком, що залишився і покладіть його зверху на торт "чистою" стороною догори.
10. Підніміть краї харчової плівки і туго нею загорніть весь торт. Зверху покладіть тарілку, а на неї поставте щось важке. Я поставила скляну банку зі своїм лимонним джемом, який готувала для кулінарної книги. Можна поставити консерву. Покласти все це в холодильник на ніч.
11. Тоді розгорніть плівку, переверніть торт на блюдо, взбийте решту 150 мл вершків і обмажте ними торт. За бажанням можна ще прикрасити його свіжою ожиною.
Торт був дуже смачний, але до нас ввечері прийшов чоловіка брат з жінкою, а потім ще мама чоловіка, і ми вирішили його розрізати скоріше. Торт у мене простояв у холодильнику 3-4 години. Дуже і дуже мало! Він дуже важко різався і весь розвалювався. Перший кусочок взагалі повністю розвалився, а наступні вже трошки більше трималися купи. На наступний день нічого не вилітало - всі гарні і рівні кусочки.
Всім рекомендую спробувати!
Немає коментарів:
Дописати коментар