Menu

понеділок, 30 грудня 2013 р.

Як зварити сир?


Для того, щоб зварити домашній сир, вам знадобиться:

кисле молоко
1 ст. свіжого молока

Ми купуємо домашнє молоко для Вероніки, і я завжди 1-1,5 л молока переливаю у дві банки, накриваю їх фольгою і ставлю на підвіконник на скисання. Через два дні молоко вже кисле.
Зверху на молоці підходить сметана. Якщо ви робите сир для себе, то можете її залишити, а якщо для маленької дитини, то сметану краще зібрати, щоб сир не вийшов дуже жирний. Пізніше ту сметану можна використати, наприклад, для приготування підливки.
Беремо баняк, і наливаємо туди 1 ст. свіжого молока. Доводимо його до кипіння.

В кипляче молоко виливаємо кисле, і на середньому вогні варимо 2-3 хв. (не більше, інакше сир стане такий, як резина). Мішати не потрібно.
На нижньому малюнку видно, як сироватка відділяється, а все решта біле - це вже сир.
Тепер беремо ситечко і проціджуємо через нього сир.
Можна за допомогою ложки добре віджати сир від зайвої рідини, або просто залишити сир на ситечкові, щоб сам стік, і десь за 30 хв. мати готовий сир.
Перекладаємо сир у горнятко, і він готовий до споживання.






пʼятниця, 27 грудня 2013 р.

Пряничні хатки для чашечок


Разом з гірляндами з пряників можна ще зробити маленькі пряничні хатки, які "вдягаються" на чашку. Дуже оригінально, коли приходять гості, і подається чай чи кава в таких горнятках.
Спочатку потрібно зробити шаблон всіх сторін і даху хатки. Спекти всі частини. Тоді сторони між собою потрібно склеїти взбитим білком з цукровою пудрою, і розмалювати дах різними узорами. Майстер-клас виставлю на протязі кількох днів. Дуже гарно виглядає, якщо кожна хатка буде розмальована іншим узором. В мене вийшло 24 таких пряничних хаток.

Це фото минулорічне. Цього року також роблю такі хатки, тільки розмальовувати буду по-іншому. Вчора якраз все спекла, а сьогодні і на вихідних буду малювати - найприємніша частина )).

середа, 25 грудня 2013 р.

Сирники


Інгредієнти:

200 г домашнього сиру
дрібка солі
1 ст.л. цукру
1 ст.л. муки
1 ч.л. ванільного цукру
1 яйце
2 ст.л. олії

1. Розітріть домашній сир з цукром і сіллю.

2. Додайте ванільний цукор, яйце, муку і добре перемішайте.


3. Невелику кількість тіста обваляйте у муці і смажте на розігрітій сковорідці на олії з обох сторін.
Подавайте зі сметаною, медом або джемом.

вівторок, 24 грудня 2013 р.

Як зробити хатку з пряника


Беремо тісто для пряників (для своєї хатки зі всіма елементами я робила 1/2 порції тіста), розкатуємо його, і вирізаємо всі потрібні нам елементи.
Можна вирізати "на око", але найкраще заздалегідь приготувати шаблон хатки, прикладати його до тіста і вирізати. Тобі збережуться всі пропорції. Я робила шаблон сама. Тобто, фактично я вирізала хатку з паперу, а вже потім з тіста.
Спочатку дах і бокові стінки.

Щоб зробити низ даху трошки загнутим, я підкладала скручену у трубочку фольгу.
Для того, щоб на даху зробити структуру черепиці, я використала форму для печива у вигляді зайчика, а саме: вушка зайчика.

Тоді вирізаємо передню і задню частини хатки (пам'ятайте, що у передній частині потрібно вирізати двері, і ці двері також спекти!)

Ще я вирізала також стіни і дах для двох маленьких хаток.
Не забуваємо про димохід для нашої хатки (при його вирізанні враховуємо, на скільки буде нахилений дах, щоб він стояв рівно вертикально).
Вирізаємо ще інші дрібні елементи (людей, ялинки, можна дзвіночки, сніговики і т.д.)
Великі частини з пряника (дах, стіни будиночка) краще пекти 10 хв., а малі елементи (ті, що на останньому фото) достатньо пекти всього 5 хв., інакше вони підгорять.
Решту тіста, яке залишилось, розкатуємо, і просто випікаємо - це буде основа, на якій стоятиме наша хатинка.
Склеюємо елементи між собою за допомогою королівської глазурі. Клеїти треба швидко, бо глазур швидко висихає.
Приклад показую на маленькій хатинці.
Спочатку склеюємо між собою стіни.
Перш, ніж клеїти далі, даємо трошки підсохнути.
В процесі вирізання цієї хатинки я припустилася одної помилки: не врахувала частини даху на передній і задній стінках. Щоб виправити цей момент, я приклеїла на пусте місце по квіточці. Вийшло навіть гарно - так, ніби так має бути.
І нарешті сам дах.
Далі розмальовуєте як вам заманеться.



понеділок, 23 грудня 2013 р.

Королівська глазур


3 яєчних білка
700 г цукрової пудри
1 ч.л. соку лимону
1 ч.л. гліцерину

Взбити білки з 350 г цукрової пудри. Додати сік лимону, гліцерин, і ще трошки взбити. Тоді поступово ввести решту цукрової пудри і взбити.
Взбивати слід не дуже енергійно, щоб не утворилися бульки.


Можна додати 1-2 краплі синього барвника, щоб маса стала білосніжною.

субота, 21 грудня 2013 р.

Тісто для пряників


Інгредієнти:

500 г меду
500 г цукру
300 г маргарину
50 г какао
2 ч.л. розпушувача
3 ст.л. рому
1 ч.л. кориці
дрібка кардамону
дрібка гвоздики
дрібка імбиру
дрібка анісу
цедра 1 лимону
цедра 1 апельсина
ваніль (на кінці ножа)
1200 г муки
2 яйця

1. Мед, цукор і маргарин, помішуючи, розтопіть на вогні, не доводячи до кипіння. Залиште, щоб маса трошки вистигла (не повністю, вона має бути тепла).

2. Змішайте половину муки, какао, розпушувач, пряності і цедру лимона і апельсина.
Імбиру меленого у мене не було, тому я натерла трошки свіжого, але не багато ("дрібка соку з м'якоттю"), бо він має дуже різкий смак. Також, замість цедри апельсина у мене цедра мандарина, а замість цедри лимону - цедра лайму.

3. Яйця перемішайте (не взбивати!), і додайте до медової маси разом з ромом, і добре перемішайте.
У мене цього року рому не було, тому я додала 1/2 ч.л. екстракту рози. Думаю, буде смачно.

4. Влийте медово-яєчну масу у мучну, активно перемішуючи до однорідності. Тоді додайте решту муки і замісити тісто. Тісто повинно бути ледь теплим (від теплої медової маси) і відставати від стінок посудини.

5. Загорніть тісто у харчову плівку і поставте у холодильник на ніч.

6. На наступний день розкатати тісто, вирізати потрібні елементи, розкласти їх на пергамент,  і пекти 5-10 хв. (залежно від величини елементів) при температурі 200 градусів.
Спечені пряники, поки гарячі, м'які і їх можна навіть згорнути. Коли вони вистигнуть, то стають тверді, але саме холодні пряники найлегше відстають від пергаменту.
Пряники можуть лежати багато днів. Чим довше вони лежать, тим м'якші стають. Для того, щоб прискорити процес пом'якшення пряників, їх можна загорнути у кульочок і покласти туди половинку яблука. Сама не пробувала, але кажуть, що працює.

пʼятниця, 20 грудня 2013 р.

Вишневий пиріг - спроба №4

Вийшов майже пиріг моєї мрії - половина пирога з'їла сама, бо не могла відірватись! Взяла форму трошки меншу у діаметрі - тісто супер! Вишні + весь сік, що утворився та інші до нього інгредієнти - просто супер! Нічого не розтікається (головне дати пирогу майже повністю вистигнути), і тісто не пропитане вишневим соком - все так як треба. Лише до вишень треба трошки більше цукру додати, бо порівняно зі спробою №3, я дала рівно у 2 рази менше цукру - трошки закислі вишні вийшли. При цьому, я інтуїтивно трошки зменшила кількість цукру і в бізе, бо кожного разу мені здавалося, що воно все-таки трошки занадто солодке. І не помилилась! Тепер воно таке, як треба! Єдине, чого я не зробила - це не зробила тісто грубшим. Просто, я взяла трошки меншу форму (перед тим у мене була форма аж 30 см), і тепер стало краще. Наступного разу я таки зроблю тісто товстішим, але лише для того, щоб переконатися, що тоненьке набагато смачніше. Хоча, хто його знає, як воно буде?!

четвер, 19 грудня 2013 р.

Прянична хатка 2013


На сьогодні до дня святого Миколая спекла і прикрасила будиночок з пряника, а також прибудинкову територію. Правда, половину хатинки ще з самого ранку роздала діткам, але на вечір ще буде чим поласувати з кавою і чаєм ))

Таку ж хатку ви можете зробити, наприклад, на Різдво для своїх рідних та друзів.

вівторок, 17 грудня 2013 р.

Лимонний джем - спроба №4

Навіть не знаю, з чого почати... Справа в тому, що я вирішила зробити цей джем зовсім іншим способом. Перші три рази для того, щоб він загуснув, я використовувала "Желфікс", і це мене дуже сильно непокоїло, адже в кулінарній книзі рецепти повинні бути без використання консервантів. Все повинно бути приготоване максимально природнім шляхом. Таким чином, я вирішила піти іншим шляхом: звернулася до літератури, і виявилося, що у шкірці лимону, а саме у білій його частині ціла купа пектину, і джем загустіває ще краще, ніж за допомогою використання готового штучного загусника.
Так я і зробила. І до того ще збільшила кількість цукру вдвічі. Вийшло так: джем став занадто солодкий - не треба було збільшувати кількість цукру, або принаймні не настільки. Крім того, чути гіркотою - треба її позбавитися. І, напевно, переварила, бо джем став трошки оранжевий.
Одним словом, так старалась, так старалась... і вже дійшла до якогось більш-менш бажаного результату, і... доведеться починати все спочатку! Ось така перша невдача! Але, як говориться, краще пізно, ніж ніколи! Виправимо! ))

понеділок, 9 грудня 2013 р.

Ще не доробила всіх ковриків з бомбонів, а вже треба ремонтувати!

Як я вже писала раніше, замість одного великого коврика я вирішила зробити 5 маленьких.Ще місяць тому мені залишився ще один (останній!) коврик. Правда, я щось трошки розслабилась зі своїм рукоділлям, і вже давно не робила його. Натомість печу! Потрібно поправляти ситуацію, і довести діло до кінця.
Як би там не було, перші чотири коврики, які я вже зробила, я постелила на балконі. Було літо, і дуже часто по них ходили (ми чи наші гості), і сталось так, що всі крім одного вже потребують ремонту! У одного коврика розлетівся один бомбон - він був одним з найбільших на цьому коврику і сплетений з грубої нитки. При частому наступанні нитки в бомбоні почали розлазитись. Треба ремонтувати. З другим ковриком сталось те ж саме. Крім того, там ще один бомбон просто відірвався, але це сталося випадково. Справа в тому, що на цих ковриках дуже і дуже зручно сидіти, і під час вставання я нечайно зачіпила ногою бомбон, різко потягнувши його вперед. Відірвався. Треба пришити. І на останній коврик хтось випадково розлив вишневий компот, а він якраз білого кольору, і прийшлося його прати. Прання він пережив гідно, але все ж один бомбон майже відірвався.
Одним словом, коврики, звичайно, дуже класні і дуже зручні, але, як і будь-яка річ, потребують догляду.
Останній, п'ятий, коврик нещодавно сплела і залишила його окремо від всіх до тих пір, поки решту всі не приведу в порядок. Зараз маю трошки вільного часу, треба це доробити! Бо почнеться Новий рік, Різдво... і захочеться багато всього пекти, прикрашати і т.д.

неділя, 8 грудня 2013 р.

Гірлянди з пряників


Мені завжди дуже подобалось, коли на ялинці, крім іграшок, висить ще щось таке, що можна з'їсти. Окрім цукерок, які традиційно вішають на ялинку, можна ще повішати спечені пряники. Їх можна повипікати різної форми і вони лише доповнять святковий настрій. В мене ідея була в тому, щоб добре виділити контури пряників і підвісити їх на стрічці.
Перш за все момент підвішування варто передбачити заздалегідь, і перед випіканням в кожному прянику зробити отвори, через які має проходити стрічка. Якщо пробувати робити отвір на вже спечених пряниках, то вони тріснуть,  адже спочатку пряники тверді, а вже потім починають м'якнути. Коли пряники спеклися і охололи, то можна їх починати розмальовувати білою масою зі взбитого білка з цукровою пудрою. Спочатку я обводила контур кожного пряника, а потім малювала різні узори, які тільки мені спадали на думку. Тоді взяла червону стрічку, порізала її на невеликі відрізки, і перепхала через зроблені в пряниках отвори. На кінці зав'язала бантик і повішала на ялинку.
Щоб зробити цілі гірлянди з пряників, їх потрібно з'єднувати стрічкою по кілька штук. Виглядає це все дуже гарно, і коли приходять гості, особливо якщо є дітки, то вони можуть собі підійти до ялинки, вибрати пряник, який їм до вподоби, і з'їсти його. В нас минулого року так і було :)

середа, 4 грудня 2013 р.

Торт "Любимо купатися"


Цей торт робила для хлопчика Максимчика, якому виповнилося 6 місяців. Максимчик дуже любить купатися, тому за головну ідею була ванночка з цілою купою бульок, а також резиновою качечкою і брязкальцями, якими любить бавитися Максимчик. Сама ванночка разом з малюнком така ж сама як у хдлочика Максима, так само, як і всі брязкальця.



Внизу для доповнення тематики "купання", я зробила різні повзунята, штанішки, кофтинки, шапочки, носочки, ніби вони сушаться на шнурочку.
Загалом, торт вийшов гарний. На смак також був дуже смачний: бісквітні коржі, між ними слой бізе ( такого як у "Київському торті") і масляний крем, також такий, як у "Київському торті".