Menu

середа, 31 липня 2013 р.

Абрикосовий пиріг зі штрейзелем


Інгредієнти

Здобне тісто з 275 г муки (див. "Пироги з чорницями і румбамбаром" )

3 ст.л. крихт з білого хліба
450 г абрикосів
50 г вершкового масла
100 г муки
50 г цукру
1/2 ч.л. кориці

1. Вистеліть здобне тісто у квадратну форму для випікання зі стороною 23 см, змазану попередньо маслом. Краї тіста трошки підніміть. Посипте крихтами з білого хліба.


2. Розкладіть половинки абрикосів випуклою стороною догори.

Для штрейзеля.
3. Розітріть масло з мукою. Додайте цукор, корицю і перемішайте.

4. Посипте сумішшю абрикоси і випікайте в духовці, розігрітій до 180 градусів 50 хвилин. Якщо штрейзель почне підгорати, то варто накрити пиріг пергаментом (пекарським папером).

Абрикосовий пиріг зі штрейзелем дуже смакує і на наступний день!

вівторок, 30 липня 2013 р.

Сьогодні приходила до мене двоюрідна сестра - я її не бачила десь пів року, і дуже-дуже сильно за нею скучила. Правда, коли її побачила, то було таке враження, що вона нікуди не їздила, а просто давно не заходила в гості. В честь такої гарної події я зробила запіканку з чіабатти. Був ще вчорашній абрикосовий пиріг зі штрейзелем - такий же ж смачний, як і вчора щойно спечений. І запіканка, теж, вдалася. Особливо, як на мене, вона була дуже смачна, бо туди іде сир горгонзола - це сир з пліснявою, а я його дуже люблю. На жаль, фото ще не можу виставити, бо мій ноут досі на ремонті, і нема як скинути фото. Треба знову кликати сусідів ))

понеділок, 29 липня 2013 р.

Печу абрикосовий пиріг зі штрейзелем

Печу абрикосовий пиріг зі штрейзелем - це така посипка, що складається з муки і масла. Це все разом розтирається, додається цукор з корицею (в даному випадку), і посипаються абрикоси, поскладені на здобному тісті. Думаю, буде дуже смачно. Взагалі, пироги з абрикосами - це практично безпрограшний варіант. А ще з такою посипкою..... ммммм......

неділя, 28 липня 2013 р.

Картопляний "Дюшес"

Цей рецепт вже давно за мною "ходить". Я вже багато разів на нього задивлялась, і ось нарешті, приготувала.


Інгредієнти

575 г картоплі
350 г кореня селери
50 г вершкового масла
2 яєчних жовтка
сіль, перець

1. Картоплю і селеру зварити окремо (на жаль, в той день в магазині не знайшлося кореня селери, тому я взяла 925 г картоплі). Розім'яти овочі в пюре.

2. Для тих, хто готує по рецепту із селерою, то взбиваючи картопляне пюре, ввести в нього пюре із селери. Тоді додати масло, жовтки, сіль, перець, і добре все взбити (я для цього не використовувала міксер, а розминала вручну).

3. Змажте маслом дві бритванки, і за допомогою кондитерського шприца з насадкою-зірочкою, викладіть пюре у вигляді "пальчиків". Я для різноманітності одну бритванку заповнила за допомогою насадки-зірочки, а другу - круглою насадкою.

Увага! Використовуйте насадки з великими отворами, інакше у вас нічого не вийде. Якщо у вас немає великих насадок, то витискайте пюре з кондитерського шприца чи мішка без насадки - тоді у вас просто вийдуть рівні "пальчики". Крім того, витискайте пюре поки воно ще гаряче. Холодне пюре, якщо вам і вдасться витиснути, то це буде дуже важко і є ризик порвати кондитерський мішок, або зламати кондитерський шприц, якщо він пластмасовий. Випікайте при температурі 200 градусів 15 хвилин.


Дуже зручно подавати, коли приходять гості в якості теплої закуски. Крім того, картопля смакує і холодною.

субота, 27 липня 2013 р.

Свинні ковбаски


Інгредієнти

1 кусочок білого хліба
3 листочки шавлії
1 яєчний жовток
2 ст.л. молока
1/4 ч.л. солі
1/4 ч.л. меленого чорного перцю
450 г свинного фаршу

Шавлія (російською - шалфей) виглядає ось так:

1. Подрібніть у блендері хліб з листочками шавлії. Тоді додайте жовток, молоко, сіль і перець. Перемішайте.

2. Додайте до маси свинний фарш і добре вимішайте.

3. Сформуйте невеликі ковбаски і смажте на грилі до готовності.

У мене не було можливості смажити на грилі, тому я їх готувала на пательні.

Чесно кажучи, вони вийшли такі собі - нічим не відрізняються від звичайних котлет, тільки інші спеції. У кого ж є можливість приготувати ковбаски на грилі, обов'язково скористайтеся цією можливістю. Смак буде неймовірний.

пʼятниця, 26 липня 2013 р.

Оригінальна подача кавуна


Думаю, майже всі бачили коли-небудь, що можна повирізати ложкою кульки кавуна, а потім їх туди назад поскладати і так подавати. Бачили всі, але майже ніхто так не робив. І дуже даремно! Я нарешті наважилась, причому зробила так безпосередньо перед приходом сусідів, з якими ми мали дивитися кіно. Одразу скажу, що це дуже швидко і зручно! Половинку кавуна я "нарізала" десь 5 хв., використовуючи круглу ложку для морозива. Покрокове фото не робила, бо там немає нічого складного, і в будь-якому разі перші кульки вийщли не дуже, а потім, зловивши суть, як саме потрібно повертати ложку, почало виходити. Ті кульки,що вийшли не дуже гарно, я поскладала на дно шкірки кавуна, попередньо зливши з нього зайву рідину, а самі гарні - зверху.
Крім гарного зовнішнього вигляду, таким чином нарізаний кавун дуже зручно їсти, і немає шкірок - тільки кісточки треба кудись дівати.
Всім рекомендую спробувати!

четвер, 25 липня 2013 р.

Вишневий пиріг - спроба №2

Знову спекла вишневий пиріг. І знову не дуже вдало.
Як пам'ятають читачі, тісто - суперове, претензій нема! Тільки.... мабуть, трошки менше часу наступного разу буду його пекти, бо мені подобається настільки спечене, але професійний кондитер сказав би, що воно перепечене. Тому, наступного разу це врахую.
З бізе навела порядок: зменшила кількість цукру, і воно стало таке як треба. Правда, я і зменшила кількість його, і це дуже даремно, бо його просто не вистачила, щоб покрити весь пиріг. Так що треба робити таку ж кількість, як у спробі №1, але стільки цукру, як у спробі №2 (звичайно, враховуючи більшу кількість білка). Крім того, те що минулого разу здалося, що бізе забагато, то це не зовсім так. Як сказав мій сусід: "Бізе забагато не буває!" І він на 100% правий.
Ще розкрию один секркт стосовно бізе: спочатку треба взбивати самі білки (хоча б трошки), а потім поступово додавати цукор і взбивати до кінця - тоді білки краще піднімуться.
Вишні. Вишні..... Це повна катастрофа! Минулого разу я їх трошки проварювала, і вони вийшли такі як варення. А цього разу я їх просто пересипала цукром, залишивши в ньому розморожуватись, і.... це нічого не дало. Вони залишились такими ж кислими. Хоча дивно, бо я часто так роблю, коли треба щось пекти з вишнями - просто засипаю цукром, і вони стають солодкаві і мають приємний смак. Можливо, треба було їх спочатку розморозити, а тоді засипати цукром і дати настоятися. І ще, я збільшила кількість вишень у 2 рази, і їх було справді забагато. Я так і думала, що так буде, але хотіла визначити для себе межі, щоб знати, від чого відштовхуватися. Сміло кажу, що 1 кг вишень на форму 25 або 30 см діаметром - це занадто багато навіть для такого любителя вишень, як я! Принаймні, тепер мене це питання не буде мучити.
Отже, тісто - добре, бізе - добре, а над вишнями ще явно слід попрацювати.

середа, 24 липня 2013 р.

Що зробити з тими овочами, які не помістилися у форму для випікання "Рататуя печеного"

Після приготування "Рататуя печеного" у мене залишилось трошки продуктів, які не помістилися у форму, зокрема, трошки помідорів, кабачків і баклажанів. Що можна з них зробити, щоб теж було смачно?
По-перше, до того як поставити залишки у холодильник для того, щоб щось приготувати з них на наступний день, я розрізала їх на 4 частини, разом перемішала, і поклала в контейнер, а тоді - в холодильник. На наступний день я зробила таке:
1. Підсмажила до золотистого кольору цибулю, нарізану півкільцями. Тоді висипала туди всі ті овочі, у тушила, помішуючи десь 5-7 хв. Посолила і додала трошки овочевої приправи. Пересипала все це на тарілку.

2. На тій самій олії, на якій смажились овочі, я підсмажила куряче філе, нарізане невеликими кусочками. Тоді висипала до нього всі овочі з тарілки, ще трошки посолила (Увага! Не переборщіть з сіллю! Пам'ятайте, що ви солили овочі!), додала 3 зубчики часника (видушені через часникодавку) і 1 ст.л. майонезу. Все це гарно перемішала і тушила під кришкою ще 5 хв.

Все! Страва готова! Вийшло дуже смачно.
Чоловік, коли прийшов з роботи, запитав: "Що так смачно пахне на всю хату?"
Пригостіть і ваших рідних цією стравою!

вівторок, 23 липня 2013 р.

"Рататуй" печений

Спекла такий "рататуй", як у мультику - вийщов дуже смачний, смачніший, ніж тушений "Рататуй". Дуже дякую Роксолані Винничук, що знайшла для мене рецепт )).


Інгредієнти.

2 баклажани
2 цукіні (або кабачки)
4 помідори
1/4 або 1/2 червоного перцю чілі
кілька листочків петрушки
1 зубчик часника
3 ст.л. оливкової олії
сіль, перець

Для соусу:

4 помідори (або 300 г консервованих помідорів)
1 цибуля
1 болгарський перець
2 ст.л. оливкової олії
0,5 ч.л. цукру
сіль, перець
дрібка петрушки або свіжого базиліку


1. Баклажани помити і нарізати кільцями. Посолити і залишити на 30 хв., щоб вони пустили сік і віддали гіркоту.

2. Промити баклажани. Нарізати кільцями цукіні і помідори (якщо помідори великі, як у мене, то можна їх нарізати півкільцями або четвертинками).

Робимо соус.

3. Наріжте дрібними кубиками цибулю і болгарський перець. На помідорах зробіть хрестоподібний надріз, обдайте кип'ятком і зніміть шкірку. Тоді наріжте їх також кубиками (за бажанням помідори можна не різати кубиками, а змолоти в блендері).

4. На оливковій олії підсмажте цибулю до золотистого кольору. Тоді додайте болгарський перець і тушкуйте 5 хв. Додайте помідори, сіль, перець, цукор і петрушку або базилік. Тушкуйте на маленькому вогні 15 хв. зрідка помішуючи.

5. Половину соусу викласти у термостійку форму для випікання (у мене кругла керамічна, але може бути і квадратна чи прямокутна). Тоді викласти на нього овочі: баклажан  - кабачок - помідор - баклажан - кабачок - помідор і т.д.


6. Дрібно нарізати петрушку, часник і гострий перець (я давала половину гострого перцю, вле без кісточок, і рататуй у мене вийшов не дуже гострий), разом перемішати, і посипати зверху на овочі, а також посолити їх. Полити зверху оливковою олією, накрити пергаментом (пекарським папером) і пекти 1 годину при температурі 190 градусів.


7. Вийняти з духовки, дати настоятися 10 хв., і подавати, поливши тим соусом, що залишився.

Хоча і обидва "рататуї" дуже смачні, але як на мене, печений ще смачніший, ніж тушений, і крім того, він виглядає більш естетично. Дуже гарна страва, коли приходять гості. Смачного всім!

понеділок, 22 липня 2013 р.

Горщик та підставка для пальми


Одного гарного дня батьки нам подарували сагову пальму. Вона дуже гарна, має великі листочки і стовбур, схожий на ананас. Крім того, я зараз у вільний час читаю "Таємничий острів" Жюля Верна, і там наведений такий цікавий факт, що у стовбурі сагової пальми міститься мука. Там є також і волокна, і клейкий сік, і якщо їх віджати, то залишається лише мука, ні чим не гірша за пшеничну. Не знаю, чи це правда, але думаю, що так, бо таких прикладів Жюль Верн наводить безліч, і всі вони правдиві.
Як би там не було, пальма в нас стояла дуже довго в одноразовому горщику на звичайній пластмасовій табуретці. Звичайно, можна було купити і горщик, і підставку, але мені вже прийшла ідея, як їх обробити, і це було набагато цікавіше, ніж купляти готове.
Щодо підставки, то я вирішила просто пошити з тканини чехол на ту табуретку, щоб надати їй гарного вигляду. В мене були залишки тканини зі штор, і з неї я пошила чехол - просто поміряла розміри, викроїла, і оскільки шиттю мене ніхто не вчив, то я зробила це по-своєму - прикладала тканину до табуретки, і там де треба було зшивати, запихала булавки, а тоді зшивала.
Горщик з самого верху і знизу, доки до нього дістає вода з тарілочки, на якій він стоїть, розмалювала червоним лаком. А тоді обшила червоним атласом, і зверху дала жовто-золоту стрічку.
Ось така в нас вийшла сагова пальма - росте і зеленіє. Сподіваюсь, скоро випусте нові листочки :)

неділя, 21 липня 2013 р.

Як залишатися бадьорим протягом дня

Протягом останніх двох тижнів я стикнулася з проблемою, з якою кожен другий з вас стикається також регулярно - це хронічна втома. Саме основне, що є величезне бажання купу всього робити, а сил немає. Зменшивши темп кожного свого дня, а також виспавшись на вихідних, я нічого не досягла. І замість того, щоб знову лягати вдень спати тоді, коли спить дитина, я зробила собі каву з молоком, включила інтернет і почала читати: "що зробити, щоб бути бадьорим?". Інформації є багато з цього приводу, але я не буду перелічувати тих пунктів, де ідеться про те, щоб настроювати себе на позитивні емоції (життя є життя і неможливо завжди бути задоволеним) чи замінити каву зеленим чаєм (я, наприклад, дуже люблю каву з молоком, і не збиваюсь від неї відмовлятись). Але є кілька прийомів, які цілком реально ввести у свій розпорядок дня, і починати варто з вечора.
Отже, перш за все потрібно нормально виспатись. Для цього:
- за 4 години до сну не їсти;
- за 1 годину до сну не дивитись телевізор;
- за 30 хв. до сну прийняти ванну з ромашкою чи лавандою (кожного дня ніхто з нас не має часу приймати таку ванну, але 1-2 рази на тиждень це можна робити);
- за 20 хв. до сну випити склянку теплого молока з медом (для тих, хто любить).
Спати потрібно не менше 6 годин, і не більше 7-8 годин.
Бажано, щоб у спальні переважали темні тони - по фен-шую вони сприяють сну, і щоб була повна темрява (жодних ламп чи годинників з циферблатом, що світиться), а також ніяких посторонніх шумів, зокрема шуму комп'ютера.
Зранку не варто переставляти будильник на "ще 10 хв. посплю". Крім того, щойно ви прокинулись, треба потягнутись і зразу вставати - не залишатися в ліжку навіть на 5-7 хв.
Зробити зарядку, яка повинна тривати близько 30 хв.
Прийняти контрастний душ, а в кого немає на це часу, то вмити обличчя холодною водою.
Сніданок має складатися з овочів, фруктів, каш, йогуртів, мюслів, соків (бажано свіжовижатих). Чай чи каву варто пити вже після сніданку. І жодного шоколаду до кави зранку!
Протягом дня робіть перерви :
- подивіться у вікно на кілька секунд;
- походіть кілька хвилин;
- випийте склянку холодної води.
Не робіть свій день монотонним, старайтеся урізноманітнювати свою роботу. Найкращий відпочинок - зміна виду діяльності! Посиділи трошки за комп'ютером - підлийте квіти. А потім почитайте, чи щось поприбирайте і т.д. Для молодих мам це досить важко зробити, але можна придумати різні заняття з дитиною, і їй буде також цікавіше. Крім того, кожна мама під час денного сну намагається зробити в хаті все за раз, а коли дитинка встає, то вже і сил майже не залишилось. Тому порада з особистого досвіду: під час дитячого сну не робіть роботу, яка пов'язана, наприклад, лише з кухнею. Робіть різноманітну роботу - так людина менше втомлюється.
Обід не пропускати!
Якщо нічого з вищепереліченого не допомагає, і втома не проходить протягом тривалого періоду часу, то потрібно звернутися до лікаря і пройти обстеження - переконайтеся, що зниження активності не пов'язане з серйозними медичними розладами.

субота, 20 липня 2013 р.

Абрикосовий пиріг


Інгредієнти.

375 г пісочного тіста
2 ст.л. абрикосового джему
400 г половинок абрикосів (можна консервованих)
40 г глазурованих вишень
100 г вершкового масла
100 г цукрової пудри
2 яйця
25 г муки
50 г меленого мигдалю
цедра 1 лимону
дрібка меленої кориці
2 ст.л. молока
25 г мигдалевих пластівців

1. Пісочне тісто для пирога можна приготувати з рецепту "яблучний пиріг з варенням з чорної смородини"  у тій самій пропорції, яка там вказана. Розкатайте тісто, викладіть його у форму для випікання пирога (кругла з бортиками), і проколіть виделкою.
2. Змажте тісто абрикосовим джемом. Підготуйте абрикоси і розріжте глазуровані вишні пополам. Тоді в кожну половинку абрикоски вкладіть половинку глазурованої вишні, і викладіть у форму випуклою стороною догори. Таким чином потрібно заповнити всю форму.
Примітка. Не ігноруйте глазуровані вишні, як один з інгредієнтів абрикосового пирога, і не заміняйте їх свіжими вишнями. Не пожалкуйте, і купіть саме глазуровані вишні - вони додають такого смаку, що без них пирогу ніби чогось бракуватиме.


3. Тоді треба розтерти вершкове масло з цукровою пудрою до білого. По одному додавайте яйця, ретельно розмішуючи ложкою. Додайте муку, мелений мигдаль, цедру лимону, корицю і молоко, і перемішайте.


4. Викладіть масу у форму і розрівняйте поверхню. Посипте пиріг мигдалевими пластівцями і випікайте 20 хв. при температурі 200 градусів. Після цього зменшіть температуру до 180 градусів і печіть ще 1,5 години.


Примітка. Оскільки пиріг дуже довго печеться, то в разі якщо він занадто сильно підрум'яниться зверху, його потрібно накрити фольгою. Я свій накрила після перших 20 хв., і він все одно мені трошки підгорів по краях (добре, що на смакових властивостях це не відбилося). Тому раджу на початку добре пильнувати, або взагалі через 5-10 хв. накрити фольгою, і тоді не переживати - він все одно спечеться.


пʼятниця, 19 липня 2013 р.

Спекла вчора абрикосовий пиріг. Як я і казала, що він пахнув на всю хату, поки пікся, але на смак він ще в тисячу разів смачніший. Навіть не думала, що поєднання абрикосів з глазурованими вишнями буде таким вдалим. Скажу навіть більше: якби не було глазурованих вишень, то там би точно чогось бракувало, і він би вже не був такий смачний. Хочу сьогодні виставити його рецепт, бо кожен мусить його спробувати обов'язково! Тим більше, не варто гаяти час, і треба користати моментом, поки є абрикоси. Маю лише одну проблему - любима донечка позавчора скинула мій ноут на підлогу, і в мене полетів екран - здала його в ремонт! Тепер не маю, куди вставити картку пам'яті з фотоапарату. Може потім, коли буду мати час, зайду до сусідки - попрошу скинути фото на її ноут.

четвер, 18 липня 2013 р.

Печу абрикосовий пиріг - пахне на всю хату!!!!! Давно вже хотіла спекти по цьому рецепту, але там багато інгредієнтів, в тому числі мигдаль (обожнюю його!) і глазуровані вишні, які знайдуться далеко не в кожному холодильнику - їх треба спеціально купляти. Сподіваюсь,на смак він буде ще кращий, ніж на запах. Не можу дочекатись!

середа, 17 липня 2013 р.

Підставка для кулінарних лопаток


У моєму кулінарному арсеналі з'явилося кілька силіконових лопаток різного кольору, а також силіконові пензлик та вінчик для збивання. Всього - 5 штук. Така кількість однотипного інструменту заслуговує на те, щоб знаходитись на робочій поверхні, а не просто у шухляді. Проблема була лише в тому, що потрібно було їх у щось поставити. Так як у мене маленька дитинка росте, то в якийсь період часу ми купляли молочні суміші для годування у жерстяних банках. На жаль, на початку ми їх викидали, бо не хотіли збирати зайві речі, але потім кілька все ж зберегли, знайшовши їм розумне застосування.
Отже, першу таку банку я використала як підставку для моїх силіконових лопаток. Для того, щоб надати їй гарного вигляду, я вирішила обклеїти її поперечними смужками паперу різного кольору, акцентуючи увагу саме на тих кольорах, якими були мої лопатки. І також, варто не забувати про насиченість кольорів - я обрала всі кольори яскраві і чіткі, як і лопатки.
Процес обклеювання був не складний. Я все зробила за один вечір. Попередньо купивши потрібний мені папір різного кольору, я повирізала смужки шириною 1 см, наклеїла їх на папір А4, і тоді їх всіх разом наклеїла на банку. Сама банка виявилась трошки ширшою, ніж довжина паперу, тому на тому місці, де смужок забракло, я наклеїла кілька таких самих смужок, але вертикально (щоб довго не возитися, бо ітак буде видно, що там розрив). В кінці обклеїла всю банку скотчем дуже ретельно, загнувши скотч і за дно банки, і за поверхню, адже це все-таки кухня, і її не раз треба буде мити.

вівторок, 16 липня 2013 р.

Коврик з бомбонів (продовження 2)

Тканину для моїх ковриків я шукала дуже довго, а точніше – дуже довго не знала, яка саме вона має бути. Перш за все, вона мала бути дуже цупка, і з маленькими дирочками, щоб було зручно через неї перепихати нитки, якими зв’язані бомбони. Одразу зауважу, що бомбони я зв’язувала не звичайними нитиками для шиття, а такими цупкими, які використовують для плетіння гачком, складеними в кілька разів.
Оскільки в мене маленька дитина вдома, то дуже далеко в якісь магазини з коляскою я заїхати не могла, а тільки десь біля дому. Отже, ми пішли на базар в один тканинний магазин (інших на цьому базарі я не знаю), і купили там тканину. Взагалі, тканина була зовсім не підходяща для такого коврика, бо ми купили фатін, а він дуже тоненький, зато з великими дирками.

Купили ми його, бо не мали змоги більше шукати і мені не терпілося вже почати роботу, і я собі думала, що потім куплю якусь звичайну грубу тканину, і підшию її під фатін. В результаті, по дорозі додому, почало дуже хмаритися, і ми з донечкою попали під зливу! Добре, що вже за рогом був наш будинок, і я з коляскою, на каблуках, змокла… біжу! до будинку, але зато маю фатін! :)
   Після того, перший коврик – я нашила бомбони на фатін, але якщо дуже сильно потягнути (а доця, коли почне ходити – все буде тягнути :) ), то бомбон залишається в руках. Після довгих пошуків було куплено тканинний брезент – це така дуже цупка, груба тканина, з такими дирками, яких достатньо для перетягування грубої нитки.

Одним словом – ідеальна для коврика! От тепер робота пішла без упину.
Наступного разу буде вже завершальний пост, в якому напишу про результат своєї роботи разом із фото.

понеділок, 15 липня 2013 р.

Нам 1 місяць!

Сьогодні блогу primusbake.blogspot.com "Bakery & Handmade" виповнився 1 місяць! Дуже дякую всім, хто нас читає! Бажаю вам успіхів і натхнення! Нехай кожне приготування їжі приносить вам задоволення, а ваші рідні і друзі щоб смакували і просили добавки!

Лимонний джем - спроба №2

Вдруге я робила лимонний джем за кілька днів до створення блогу. Для того, щоб зробити джем менш концентрованим, я зменшила кількість цедри лимону. І справді, тепер він став кращий! Тепер його можна не лише додавати до кондитерських виробів, але і їсти просто так. Добре, що не довелося додавати воду, бо, дійсно, хто ж до джему додає воду??! Я, наприклад, такого ще не чула. Все ж, рецепт ще не досконалий, і експерименти треба продовжувати; піну зняти так і не вдалося.
Зауваження:
1. Спробувати ще трошки зменшити кількість цедри лимону - можливо, джем стане ще смачніший.
2. Джем занадто желейний - попробувати зробити його трошки рідшим, але не таким, щоб розтікався.
3. Далі пробувати зняти піну - тоді джем буде прозоріший.

неділя, 14 липня 2013 р.

Пироги з чорницями і румбамбаром


Інгредієнти.

Для здобного тіста:
125 мл молока
15 г свіжих дріжджів
275 г муки
25 г вершкового масла
дрібка солі
40 г цукру
1 яйце

Для начинки:
250 г чорниці
100 г румбамбару
4 ст.л. цукру
цукрова пудра для посипки

1. Замісити опару. Для цього змішати тепле молоко, дріжджі (я використовувала 1,5 ч.л. сухих дріжджів) і 2 ст.л. муки. Накрити рушником або харчовою плівкою і поставити в тепле місце на 30 хв.

2. Окремо в миску насипати муку, нарізати масло, і пальцями розтерти в крихту. Додати цукор і сіль, перемішати.

3. До мучної маси додати яйце і опару, і замісити тісто. Після того, як змішалися всі інгредієнти, місити десь 5 хв, щоб тісто відставало від рук. Тоді накрити миску з тістом рушником або харчовою плівкою і посавити в тепле місце на 30 хв.

4. Ще раз вимісити тісто і вистелити ним бритванку. 1/2 порції тіста розрахована на бритванку діаметром 25 см. У мене була одна бритванка - 30 см, а друга - 18 см. Накриваємо форму з тістом рушником і кладемо ще раз в тепле місце на 20-30 хв. В мене цього разу тісто було менше часу в теплому місці - час, поки я мила і злегка обсушила ягоди, а також чистила і нарізала румбамбар.

5. Розкласти начинку, посипати цукром і пекти 30 хв. при температурі 180 градусів.

Примітка. У мене було багато чорниці, і я дала її у три рази більше, ніж написано в рецепті по принципу "багато ягід не буває". Насправді, не варто так робити. Звичайно, пиріг я цим не зіпсувала, і він був дуже смачний, але ягоди дали багато вологи (соку) і тісто трошки промокло де-не-де. Крім цього, потрібно трошки більше відступати від країв, бо знову ж таки, ягоди розтікаються, і в моєму випадку, вимазали мені всю духовку (якби знала, то підстелила б на дно духовки якусь фольгу чи що). А так, то обидва пироги дуже смачні (і саме тісто смачне) - їх можна ще робити з вишнями або червоною смородиною.