Протягом останніх двох тижнів я стикнулася з проблемою, з якою кожен другий з вас стикається також регулярно - це хронічна втома. Саме основне, що є величезне бажання купу всього робити, а сил немає. Зменшивши темп кожного свого дня, а також виспавшись на вихідних, я нічого не досягла. І замість того, щоб знову лягати вдень спати тоді, коли спить дитина, я зробила собі каву з молоком, включила інтернет і почала читати: "що зробити, щоб бути бадьорим?". Інформації є багато з цього приводу, але я не буду перелічувати тих пунктів, де ідеться про те, щоб настроювати себе на позитивні емоції (життя є життя і неможливо завжди бути задоволеним) чи замінити каву зеленим чаєм (я, наприклад, дуже люблю каву з молоком, і не збиваюсь від неї відмовлятись). Але є кілька прийомів, які цілком реально ввести у свій розпорядок дня, і починати варто з вечора.
Отже, перш за все потрібно нормально виспатись. Для цього:
- за 4 години до сну не їсти;
- за 1 годину до сну не дивитись телевізор;
- за 30 хв. до сну прийняти ванну з ромашкою чи лавандою (кожного дня ніхто з нас не має часу приймати таку ванну, але 1-2 рази на тиждень це можна робити);
- за 20 хв. до сну випити склянку теплого молока з медом (для тих, хто любить).
Спати потрібно не менше 6 годин, і не більше 7-8 годин.
Бажано, щоб у спальні переважали темні тони - по фен-шую вони сприяють сну, і щоб була повна темрява (жодних ламп чи годинників з циферблатом, що світиться), а також ніяких посторонніх шумів, зокрема шуму комп'ютера.
Зранку не варто переставляти будильник на "ще 10 хв. посплю". Крім того, щойно ви прокинулись, треба потягнутись і зразу вставати - не залишатися в ліжку навіть на 5-7 хв.
Зробити зарядку, яка повинна тривати близько 30 хв.
Прийняти контрастний душ, а в кого немає на це часу, то вмити обличчя холодною водою.
Сніданок має складатися з овочів, фруктів, каш, йогуртів, мюслів, соків (бажано свіжовижатих). Чай чи каву варто пити вже після сніданку. І жодного шоколаду до кави зранку!
Протягом дня робіть перерви :
- подивіться у вікно на кілька секунд;
- походіть кілька хвилин;
- випийте склянку холодної води.
Не робіть свій день монотонним, старайтеся урізноманітнювати свою роботу. Найкращий відпочинок - зміна виду діяльності! Посиділи трошки за комп'ютером - підлийте квіти. А потім почитайте, чи щось поприбирайте і т.д. Для молодих мам це досить важко зробити, але можна придумати різні заняття з дитиною, і їй буде також цікавіше. Крім того, кожна мама під час денного сну намагається зробити в хаті все за раз, а коли дитинка встає, то вже і сил майже не залишилось. Тому порада з особистого досвіду: під час дитячого сну не робіть роботу, яка пов'язана, наприклад, лише з кухнею. Робіть різноманітну роботу - так людина менше втомлюється.
Обід не пропускати!
Якщо нічого з вищепереліченого не допомагає, і втома не проходить протягом тривалого періоду часу, то потрібно звернутися до лікаря і пройти обстеження - переконайтеся, що зниження активності не пов'язане з серйозними медичними розладами.