Сторінки
пʼятниця, 19 червня 2015 р.
Пиріг з румбамбаром - спроба №5,6,7
Спекла ще три пироги. Один такий, як мені сподобався найбільше минулого разу,і ще два з трошки іншим тістом і додаванням різноманітних пряностей. Який вибрати - навіть не знаю. Однозначно смачніше з пряностями, а не без. А от, чи з одними, чи з іншими, чи зі всіма зразу - навіть не знаю. Мабуть ще раз піду спробую, щоб оприділитися, а тоді ще раз доведеться спекти вже останню спробу, але більшого розміру - такого, як піде у книгу (попередні пироги я пекла малими порціями).
четвер, 18 червня 2015 р.
Тістечка з ягодами - спроба №12
І ще одна спроба. Зробила той самий менш солодкий крем (спроба №11) і ще один, ще менш солодкий. Результат такий: якщо додавати до заварного крему ще менше (зовсім небагато) цукру, то він стає прісним на смак. Тому залишаю спробу №11! Ще раз, і ще раз попробувала, і так - це те, чого добивалася. А ці тістечка смакують лише з літніми ягодами, які забирають на себе солодкавість крему і роблять смак тістечка неперевершеним. Черговий рецепт до книги готовий!
вівторок, 16 червня 2015 р.
Лимонний джем - спроба №7,8
Щось ніяк мені не виходить зробити такий джем, як я собі уявляю. Можливо, такого просто не існує? Цього разу взбивала все блендером. Дуже добре все загусло. Але занадто концентрований, і все-таки треба обдавати лимони кип'ятком, щоб не гірчили. І ще мені не сподобалося те, що джем вийшов мутний. А хочеться, щоб був прозорий. Отже, після всіх експериментів, різних способів приготування, повертаюся до перших спроб, де я окремо видавлювала сік з лимонів і натирала цедру на терці. Принаймні, тоді він був прозорий. Але, думаю, це буде скоріше щось таке як конфітюр, а не джем. Головне, щоб смак був саме той, як мені треба!
понеділок, 15 червня 2015 р.
Тістечка з ягодами - спроба № 10,11
Справді, ці тістечка набагато краще смакують з літніми ягодами, ніж із зимовими фруктами. Знову зробила два креми - менш солодкий кращий. Але мені все ж здається, що треба ще менше цукру додавати до крему, хоча мій чоловік сказав, що йому дуже сподобалося, і він би нічого не міняв. Ну що ж, ще одну спробу зробити не важко, але мабуть, варто щоб переконатися, що його вибір більш правильний, ніж моя здогадка. Сподіваюсь, наступного разу вже буде остаточний варіант.
пʼятниця, 12 червня 2015 р.
Чізкейк - спроба № 5,6
Чергові дві спроби чізкейка. Попереднього разу я вирішила взбивати не міксером, а блендером. Результат - набагато краще. Спроба №5 більш-менш добра. По суті, чізкейк досить смачний, і від нього вже можна відштовхуватись, як від основи. Але чогось там дуже і дуже бракує. Він смачний, але можна сказати, що я спекла смачний чізкейк, і сусідка пече смачний чізкейк, і т.д. В ньому немає нічого особливого. Треба щось додати. Знаю, що я поки що пекла без абрикосів, але бракує у самому сирному тісті якоїсь ізюменки.
неділя, 7 червня 2015 р.
Хрумке вівсяне печиво - спроба № 3,4
Повинна була додати до печива більше муки. В результаті, робила різні пропорції цукру, в одну частину додавала більше вівсяних хлоп'їв, а в іншу - таки більше муки. Спроба №3 (там, де більше було вівсяних хлоп'їв) дуже і дуже смачна. Навіть не знаю, що туди ще можна додати, щоб було ще смачніше. Напевно, нічого. Воно якраз вийшло так, як я люблю - щоб хотілося з'їсти цілу бритванку і неможливо було зупинитися. В принципі, я так і зробила. Тільки залишися 2 печенька для чоловіка, щоб попробував. А решту.... не втрималась - з'їла!
понеділок, 1 червня 2015 р.
Пиріг з румбамбаром - спроба № 1,2,3,4
Спробувала спекти чотири різні пироги з румбамбаром, з різною пропорцією інгредієнтів, різними способами приготування - взбивання, перемішування, температура духовки і т.д. Результат перевершив себе. Можу сказати, що краще окремо давати в тісто жовток, а окремо взбивати білок та перемішувати з тістом(так пиріг виходить пухкіший), ніж давати просто зразу ціле яйце. А ще краще білку взагалі не давати, а використовувати лише жовток. Ну, і немає значення, чи розтирати цукор з маслом, а тоді додавати яйце (жовток), чи навпаки, спочатку розтирати жовтки з цукром, а тоді додавати масло. Це я перевірила!
Два пироги відкинула одразу. А інші два різнилися не так пропорцією інгредієнтів, як їх складом. Повинна сказати, що спроба №4 дуже пухка, смачна, і якби я не мала на думці ще поекспериментувати з солодкавістю та додавання різних пряностей, то могла б такий пиріг і залишити. Але, тепер, коли є від чого відштовхуватись, наступного разу лише потрібно буде довершити смак, і - готово!
Два пироги відкинула одразу. А інші два різнилися не так пропорцією інгредієнтів, як їх складом. Повинна сказати, що спроба №4 дуже пухка, смачна, і якби я не мала на думці ще поекспериментувати з солодкавістю та додавання різних пряностей, то могла б такий пиріг і залишити. Але, тепер, коли є від чого відштовхуватись, наступного разу лише потрібно буде довершити смак, і - готово!
пʼятниця, 29 травня 2015 р.
Торт зі свіжими полуницями - спроба № "не пам'ятаю, яка, але точно остання!"
Цілий рік чекала полуниць, щоб востаннє спекти цей торт, остаточно виміряти всі пропорції і час, і переконатися, що він саме такий як треба. І це дійсно так! Насолодилась величезним кусочком цього торта, і сподіваюсь, що мій чоловік скоро прийде додому, щоб і він попробував кусочок. Бо торт такий смачний, що я за себе не ручаюсь! :)
четвер, 28 травня 2015 р.
Хрумке вівсяне печиво - спроба № 1,2
Спроби видалися непогані. Напевне, вже маю так "руку набиту" на випічці, що більш-менш одразу можу пропорцію печива скласти смачно. А може і співпадіння. В будь-якому випадку, мені більше сподобалась друга спроба, а моїй сестрі (вона теж куштувала) - перша. Але, загалом печиво вийшло досить хрумке - назві відповідає :), але трошки занадто масляне. Спробую додати більше муки - думаю, буде смачніше.
середа, 29 квітня 2015 р.
Печиво з корицею - спроба №2,3,4,5
Спекла чотири різні печива з врахуванням попередніх зауважень - зробила його на маслі, горіхи порізала, додала різну кількість цукру, по-різному позамішувала, і щось у мене вийшло. Саме перше, тобто спроба №2, було найсмачніше. Розгадала один цікавий секрет (зовсім випадково!): виявляється, якщо цукор до тіста додавати в кінці, то печиво стає настільки хрумке, що хочеться з'їсти цілу тарілку. Це неймовірно! Решта спроб такі не дуже, бо в них занадто багато цукру, і через цю солодкавість навіть важко оцінити смак. Буду відштовхуватись від спроби №2. Планую зробити ще 4 спроби - додати більше горіхів, кориці, і спробувати більше чи менше цукру. Думаю, на цьому і завершу, якщо пощастить!
понеділок, 27 квітня 2015 р.
Тірамісу - спроба №5
Слідуючи своїм останнім рекомендаціям, додала більше кави до печива, і зробила знову таке саме тірамісу, як і минулого разу, і ще одне, трошки інше, з трошки більшою кількістю взбитих вершків, щоб переконатися, що все-таки попереднє тірамісу було саме найсмачніше. І... переконалася! Справді, немаю більше, що додати. Тірамісу таке, яке я би з'їла все й одразу! Залишаю такий рецепт!
неділя, 26 квітня 2015 р.
Торт "Хатка" - спроба №3,4,5,6
Цього разу вже відбулися завершальні проби торта "Хатка". Тісто ще попереднього разу було добре. Вишень додала більше, "щедро"! Якраз саме те! І зробила чотири різні креми до торта, два з яких були з додаванням секретного інгредієнту :) Що це був за інгредієнт - не скажу, бо поєднання вдале, і проба №4 - дуже і дуууууже підходить! Мені було мега-смачно. Ще виявила один секрет - якщо торт їсти зразу, до того як він опиниться у холодильнику, то він ще смачніший! Залишаю рецепт - і відправляю його на чистовик у книгу!
четвер, 23 квітня 2015 р.
Крем-брюле - спроба №1
Мабуть-таки, і справді, з першого разу нічого не буває. Хотілося б сказати, що цукор не розтопився, або не достатньо солодке, чи недостатньо кремове. Але насправді, воно просто не вийшло. Потрібно трошки змінити процес його приготування, бо зовсім це не було крем-брюле. Знаю, що його дуже важко приготувати, але коли є бажання, то немає нічого неможливого.
пʼятниця, 10 квітня 2015 р.
Торт з бізе - спроба №5
Справді, це була остання спроба - ще один рецепт у мою книгу! Торт вийшов якраз такий, як треба. Все гарно спеклося, взбилося, нічого не розтікається. Дуже смачно, і хочеться добавки :)
пʼятниця, 27 березня 2015 р.
Чізкейк з абрикосами - спроба №3,4
Вдруге пекла чізкейк з пісочно-вівсяним коржом. Непогано, але мені здається, що краще було би зробити його просто пісочним - він найбільше, на мою думку, буде підкреслювати ніжний смак чізкейка. Робила знову ванільний і окремо лимонний. Або забагато лимону, або краще взагалі без нього, а просто робити ванільний. Крім того, додала вдвічі більше сиру, і чомусь чізкейк у спробі №1,2 вийшов ніжніший, ніж тут, хоча вимішувала я однаково. Спробую наступного разу по-іншому взбивати - можливо получиться.
четвер, 26 березня 2015 р.
Лавандове морозиво - спроба №3
Нарешті вийшло! Робила все поступово, і морозиво не зварилося, а все гарно приготувалося. Єдиний мій свідомий "мінус" - це те, що я мало разів його перемішувала, і морозиво стало трошки водянистим. Крім того, я б хотіла, напевно, зробити його трошки солодшим, і смак вийшов занадто різкий, трошки треба його зробити м'якшим. Але вже якісь перші кроки зроблено, і це мене тішить.
середа, 25 березня 2015 р.
Чізкейк з полуницями (або абрикосами) - спроба №1,2
Одразу скажу, що скоріш за все, чізкейк буде таки з абрикосами, а не з полуницями. Мені здається, що так буде краще. Корж я зробила пісочний з горіхами. Однозначно, горіхи зайві! Взагалі, я з самого початку не планувала давати горіхів, але так чомусь вийшло. Сам чізкейк вийшов непоганий, але трошки занизький - висотою 1 см. Мав би бути вищий. Робила окремо ванільний смак, і окремо лимонний. Не знаю, який краще?! Може наступного разу, коли додам більше сиру, то зможу оприділитися. Фруктів я покищо не додавала, бо по-перше, абрикосів зараз немає, а по-друге, спочатку треба більш-менш смачний чізкейк зробити, тоді вже комбінувати його з фруктами.
вівторок, 24 березня 2015 р.
Лавандове морозиво - спроба №2
Що тут сказати?! Моє морозиво знову зварилося! От все! Правду кажуть, що якщо хочете, щоб у вас получився рецепт (особливо випічка), не потрібно нікуди поспішати, і робити все поступово, крок за кроком, і обов'язково з гарним настроєм :)
понеділок, 23 березня 2015 р.
Млинці з бананом і нутеллою - спроба №1
Звичайно, не я придумала млинці з бананом і нутеллою, але я дуже їх люблю і мені хочеться, щоб вони були в моїй книзі з випічкою. Рецепт самих млинців я вивела вже давно, і маю свою складену пропорцію, і тепер ніколи не додаю муку чи молоко "на око", а слідую своїй пропорції. Вона мені подобається і саме нею я поділюсь. Крім того, я виміряла, скільки чого треба для начинки на один млинець, так щоб на вашу насмажену купку млинців не забракло інгредієнтів!
субота, 21 березня 2015 р.
Лавандове морозиво - спроба №1
Суть морозива полягає в тому, щоб зробити щось подібне до заварного крему, добре його взбити і заморозити. От, я саме так і почала робити. Перший "упс" був тоді, коли я додала забагато лаванди в молоко, і воно так натянуло її запах, що здавалося, ніби воно ну, дуже концентроване. Але я вирішила доробити рецепт, бо думаю, може в готовому морозиві буде нормально. Але пробувати не довелось, бо я нечайно своє морозиво зварила :) І був другий "упс". І на тому і закінчилась моя перша спроба лавандового морозива.
четвер, 19 березня 2015 р.
Тірамісу - спроба №4
Цього разу я додала менше взбитих вершків, і взбила їх як слід (слідувала своїм же інструкціям по взбиванню), і коли додавала взбиті вершки до маскарпоне, то я їх перемішувала, а минулого разу взбивала. Можливо, тому і крем розтікся. А тепер все гарно трималося. І тірамісу вийшло неймовірно смачне. Навіть не знаю, чи ще щось змінювати. Хіба що додати трошки більше кави, бо печиво сухувате.
середа, 18 березня 2015 р.
Тірамісу - спроба №3
Зробила тірамісу з додаванням вершків. Як на мій смак, то тірамісу взагалі неможливо нічим зіпсувати. І, в принципі, було смачно. Дуже смачно. Але крем порозтікався. А на наступний день зовсім рідкий став. Можливо, погано взбилися вершки, або я їх додала завелику кількість. Спробую наступного разу трошки менше вершків дати.
неділя, 15 березня 2015 р.
Печиво з корицею - спроба #1
Вирішила це печиво зробити на білках, а не на маслі (як майже всі печива робляться), і дала туди дуже багато горіхів. Звичайно, такі печива (на білках) печуть і вони непогані виходять. Ну, але чесно кажучи, не таке печиво з корицею я б хотіла щоб було у моїй книжці. Хоча, моя мама каже, щоб печиво дуже смачне , і навіть після того як воно постояло 2 дні, то воно не стало твердим, а гарно кусається, а в роті розпадається на багато кусочків. Ну, можливо я його і залишу, тільки спробую дати інші горіхи, а може ще підсмажити їх, і спробую туди також додати ванільну чи лимонну есенцію. Можливо, це ще більше покращить смак цього печива. І, звичайно, це не буде "печчиво з корицею", а скоріш за все "білкове печиво", або якось інакше. А "печиво з корицею" я знову спечу, але все-таки з маслом, і дам менше горіхів, і наріжу їх крупно (або не дуже крупно, але точно вони не будуть мелені), і хочу так, щоб коли печиво допікається в духовці, щоб аромат кориці було чути на всю хату. Головне тільки не переборщити :)
пʼятниця, 13 березня 2015 р.
Печиво "Рожеві сердечка" - спроба №1
За задумом - це має бути хрумке ванільне печиво. Як завжди, таке, якого хочеться з'їсти цілу тарілку. Перша спроба виявилася невдалою. По-перше, забагато масла, і печиво занадто жирне, а по-друге, половина печива хрумка, а друга половина - м'яка, ніби недопечена. М'якою була саме та половина, в яку я вмішала більше муки, бо коли я розкатала на муці тісто і вирізала форми, то потім залишки зібрала докупи (як це всі роблять), і розкатала їх, щоб ще повирізати печиво. В результаті такого збирання, в тісто попало забагато муки і та друга половина печива, коли спеклась, стала м'якою. Треба все переробляти. Крім того, печиво у вигляді сердечок мають бути рожевими, бо вони будуть посипані рожевим цукром (так я собі придумала), і цей цукор теж мені не дуже вийшов. Одним словом, потрібно щось з тим всім робити!
вівторок, 10 березня 2015 р.
Перелік рецептів (до кінця)
Загалом, в книзі планую зробити 35-40 рецептів. На сьогоднішній день придумала 32 рецепти. Попередні були перелічені в "переліку рецептів 2". А тепер - всі решта: лавандове морозиво, торт зі свіжими полуницями, млинці з бананом і нутеллою, тістечка "міні-тортики", "вежі" з морозива, пиріг "том і джеррі", кекс з карамелізованими яблуками, кекс горіховий, пончики квадратні, непечений пиріг, печиво "рожеві сердечка", крем-брюле, пиріг з румбамбаром, кокосове печиво з шоколадом, печиво з корицею, хрумке вівсяне печиво та мигдалеве печиво. Ось так! Такі рецепти я собі придумала, і хочу, щоб усі вони були в моїй книзі! Деякі з них можуть вас здивувати, наприклад, пиріг "том і джеррі" - це досить смішно, просто мені сподобався на вигляд той пиріг, яким котик з мишкою завжди кидаються один в одного (це завжди один і той самий пиріг), і всередині ще така червона начинка, напевно, ягідна - от, хочу такий спробувати :)))
четвер, 5 березня 2015 р.
Куди покласти кулінарну книгу?
Я вже дуже давно про це думала, бо колись побачила в інтернеті цю ідею, і хотіла спробувати - як це, коли кулінарну книгу тримає вішалка? Нарешті наважилась! Хочу сказати, що результат був колосальний! Сказати, що це дуже зручно - це нічого не сказати. Одним словом, берете вішалку такого типу як у мене, з зажимами (краще обирати вішалку якомога меншого розміру, щоб вона не була громіздка), прищіпаєте до неї кулінарний зошит, журнал чи книгу (звичайно, якщо книга дуже товста, то цей варіант не пройде), і вішаєте її на ручку будь-якої верхнього шафки. У мене - на ручці мікрохвильовки, бо вона в мене піднята, а не стоїть на робочій поверхні. Дуже зручно. По-перше, вам не потрібно нахилятися для того, щоб почитати, що ж там написано в рецепті - все на рівні очей. По-друге, навряд чи ви на неї чим-небудь бризнете, бо вона не на столі. По-третє, не потрібно переживати, що доторкнетесь мокрими руками, щоб притримати сторінку - тримають зажими. І взагалі, це дуже зручно, особливо якщо у вас маленька кухня (як і в мене), і немає багато місця, а ще й треба придумати, куди поставити розгорнуту книгу. Тепер ця вішалка лежить у мене на кухні у шухляді, і при кожній потребі я її витягаю та чіпляю до неї кулінарний журнал чи книгу, якщо дозволяє її товщина. Раджу і вам!
вівторок, 3 березня 2015 р.
Лимонний джем - спроба #6
Давно вже не робила нової спроби лимонного джему. Думала, зроблю паузу, і на "свіжу голову" все вийде. Але ні! Пробувала зробити його у вузькій і глибокій посудині, а не у широкій, і в результаті вийшло забагато рідини іджем не загус. Тепер цей лимонний сироп можна хіба що до чаю додавати замість лимону. Крім того, чомусь мені захотілось дати до лимонів одну скибку апельсина. Не знаю, чому?! Цікаво було, як вона вплине на смак. Результат - не дуже позитивно. Апельсинка явно зайва. І взагалі, в мене виходить мутний джем жовто-гарячого (майже оранжевого) кольору. А я собі уявляю його прозорим та яскраво жовтим. Ну, і не таким концентрованим на смак. Можливо, варто почитати, яка різниця між джемом і конфітюром. Можливо, те, що я собі уявляю, зовсім не джем, і тому він у мене не виходить. Ну що ж, потім напишу, що я довідалася.
понеділок, 23 лютого 2015 р.
Куряча зупка з лимоном
Інгредієнти:
2 курячі грудки
600 мл курячого бульйону
1 морква
1 стебельце селери
2 ст.л. довгозернистого рису
цедра і сік 1/2 лимона
2 стебельця цибулі
2 ст.л. петрушки
сіль, мелений чорний перець
1 ст.л. підсмажених мигдальних хлоп'їв
Спосіб приготування.
1. Зваріть бульйон на курячих грудках (я варила бульйон з однієї курячої грудки і одного кусочка домашньої курки - так бульйон вийшов наваристий і смачний. З двох курячих грудок він такий не вийде, тоді можна додати ще курячий кубик). Регулярно знімайте пінку, щоб бульйон був прозорий. Куряче м'ясо витягніть та відкладіть в сторону.
В киплячий бульйон покладіть нарізані кубиками моркву та стебельце селери, а також рис. Зменшіть вогонь та варіть 10 хв.
4. Розлийте зупу по тарілках, зверху трошки посипте петрушкою та мигдалевими хлоп'ями, і подавайте.
2 курячі грудки
600 мл курячого бульйону
1 морква
1 стебельце селери
2 ст.л. довгозернистого рису
цедра і сік 1/2 лимона
2 стебельця цибулі
2 ст.л. петрушки
сіль, мелений чорний перець
1 ст.л. підсмажених мигдальних хлоп'їв
Спосіб приготування.
1. Зваріть бульйон на курячих грудках (я варила бульйон з однієї курячої грудки і одного кусочка домашньої курки - так бульйон вийшов наваристий і смачний. З двох курячих грудок він такий не вийде, тоді можна додати ще курячий кубик). Регулярно знімайте пінку, щоб бульйон був прозорий. Куряче м'ясо витягніть та відкладіть в сторону.
В киплячий бульйон покладіть нарізані кубиками моркву та стебельце селери, а також рис. Зменшіть вогонь та варіть 10 хв.
2. Тоді куряче м'ясо поріжте, покладіть також в бульйон і варіть ще 15 хв. - овочі мають бути зварені.
3. Зелену цибульку та петрушку дрібно наріжте та додайте до зупи разом з соком і цедрою лимона, посоліть та поперчіть.4. Розлийте зупу по тарілках, зверху трошки посипте петрушкою та мигдалевими хлоп'ями, і подавайте.
неділя, 22 лютого 2015 р.
Торт "Хатка" - спроба №2
Цей тортик я давно не пекла. Перший раз мені зовсім нічого не вийшло, і тільки зараз я вирішила спекти його вдруге. Нагадую, що цей торт типу відомого як "дрова під снігом" - трубочки з вишнями, перемащені кремом, і складаються у гірку. Він мені дуже подобається, тому і хочеться, щоб він був у моїй книзі, звичайно, мого варіанту приготування. Ну трубочки цього разу вийшли добрі - головне не дуже грубо розкатувати тісто. Пекла їх в два заходи різну кількість часу, і обрала довший час, бо тоді трубочки хрумкіші - особливо це відчувається, якщо торт їсти зразу, до того як ви поставите його у холодильник на тривалий час. Вишень знову замало (взагалі, мені їх не вистачило на одну трубочку, але і у всіх решта вишень було замало - попадались такі кусочки, де вишеньки взагалі не було), тому треба їх тугіше накладати. І вишні закислі - додам більше цукру. І саме основне - крем! От з ним взагалі треба щось робити. Занадто сильно чути сметану - дивно, але вона щось не дуже пасує до смаку вишень. Потрібно буде або ще щось додати, або зробити зовсім інший крем. Так, над цим тортом доведеться добре попрацювати.
субота, 21 лютого 2015 р.
Тістечка з ягодами (фруктами) - спроба #8,9
Цього разу я робила тістечка повністю - і вже визначений бісквіт пекла, і два креми робила (більш солодкий і менш солодкий, щоб визначити, який кращий), і поклала фрукти різні, і купила прозоре желе, щоб покрити ним фрукти. Спробувала тістечко. По-перше, трошки замало крему - треба робити більшу кількість. По-друге, менш солодкий крем краще смакує за більш солодкий. Але, при тому всьому, мені не захотілося добавки. Ті, хто читає мій блог, вже мабуть знають, що я зупиняюся тоді, коли мені хочеться після одного кусочка добавки, а потім ще добавки, якщо є сили стільки з'їсти. А тут так не було. Не знаю, чому. Можливо ще треба щось трошки поміняти в кремі? Можливо інші фрукти взяти, або замість фруктів зимових краще будуть смакувати літні ягоди? Або ще одна здогадка: можливо, замість прозорого желе краще взяти розігрітий абрикосовий джем, або ж абрикосову галяретку? Треба ще пробувати.
пʼятниця, 6 лютого 2015 р.
Міні-книжечки (вчимо кольори та розвиваємо уяву)
Таке рукоділля можна робити з дітками від 2-х років. В такому віці дитинка ще не може сама щось вирізати чи склеїти, але вона все розуміє і їй дуже цікаво дивитися, що ж таке кольорове робить мама, а потім ще цікавіше тим бавитись. Ідея прийшла спонтанно - ніде в інтернеті я нічого подібного не бачила. Просто, моя доня дуже любила в той період бавитися ляльками барбі, ну і з ще раннього дитинства любить книжечки - от я і вирішила зробити маленькі книжечки, ніби для барбі, щоб їй було цікаво, Але кожна книжечка повинна бути іншого кольору.
Отже, беремо кольоровий папір, вирізаємо прямокутники, складаємо їх пополам та скріплюємо по-середині степлером. Книжка готова.
Порада. Не робіть занадто товсту книжку (найкраще 4-8 сторінок), інакше її буде важко заповнити малюнками, та вона скорше порветься і буде не дуже зручна у використанні.
Тепер найцікавіша частина, особливо для дітей - заповнення міні-книжечки малюнками. Для цього візьміть старі, непотрібні чи вже змальовані дитиною дитячі журнали або розмальовки, та повирізайте багато різних малюночків формату однієї сторінки міні-книжки.
Наклейте малюнки - на одну сторінку один малюнок.
Як з дитинкою бавитись?
По-перше, вчимо кольори. Зробіть кілька таких книжок, і при цьому розкажіть малюкові, що ця книжечка жовта, а ця - червона. Попросіть малюка показати (дати, принести) червону, жовту, зелену міні-книжечку, або запропонуйте, щоб ваша дитинка дала, наприклад жовту книжечку лялі і т.д.
По-друге, розвиваємо уяву. Ось ця частина для нашої Вероніки була найцікавіша - вона кілька тижнів носилася з тими книжечка і лягала з ними спати. Скажіть малюкові: "давай, почитаємо казочку з жовтої книжечки" чи просто "давай почитаємо жовту книжечку", і по малюнках розповідаєте історію. Наприклад, намальовані принц і принцеса "жили були принц з принцесою", далі перегортаєте сторінку, а там відерко і ще одна принцеса "..і вони вирішили побавитися в пасочки з ще одною ляльою", далі - машинка "..а потім принц з принцесою сіли в машинку і поїхали..." і т.д. Придумуйте щоразу нові історії, і вашому малюкові буде дуже цікаво, і ви гарно проведете час.
Отже, беремо кольоровий папір, вирізаємо прямокутники, складаємо їх пополам та скріплюємо по-середині степлером. Книжка готова.
Порада. Не робіть занадто товсту книжку (найкраще 4-8 сторінок), інакше її буде важко заповнити малюнками, та вона скорше порветься і буде не дуже зручна у використанні.
Тепер найцікавіша частина, особливо для дітей - заповнення міні-книжечки малюнками. Для цього візьміть старі, непотрібні чи вже змальовані дитиною дитячі журнали або розмальовки, та повирізайте багато різних малюночків формату однієї сторінки міні-книжки.
Наклейте малюнки - на одну сторінку один малюнок.
Як з дитинкою бавитись?
По-перше, вчимо кольори. Зробіть кілька таких книжок, і при цьому розкажіть малюкові, що ця книжечка жовта, а ця - червона. Попросіть малюка показати (дати, принести) червону, жовту, зелену міні-книжечку, або запропонуйте, щоб ваша дитинка дала, наприклад жовту книжечку лялі і т.д.
По-друге, розвиваємо уяву. Ось ця частина для нашої Вероніки була найцікавіша - вона кілька тижнів носилася з тими книжечка і лягала з ними спати. Скажіть малюкові: "давай, почитаємо казочку з жовтої книжечки" чи просто "давай почитаємо жовту книжечку", і по малюнках розповідаєте історію. Наприклад, намальовані принц і принцеса "жили були принц з принцесою", далі перегортаєте сторінку, а там відерко і ще одна принцеса "..і вони вирішили побавитися в пасочки з ще одною ляльою", далі - машинка "..а потім принц з принцесою сіли в машинку і поїхали..." і т.д. Придумуйте щоразу нові історії, і вашому малюкові буде дуже цікаво, і ви гарно проведете час.
Тістечка з ягодами (фруктами) - спроба #7
З другої спроби крем вийшов набагато кращий. Я замінила яйця самими тільки жовтками, і змінила деякі пропорції, а також дуже ретельно взбивала та перемішувала. Крем получився справді смачний, але якщо його з'їсти більше, ніж одну чайну ложечку, то він трошки занадто нудкий (солодкий). Треба менше цукру. Але, оскільки решта його смаку мене влаштовує, то кількість цукру треба пробувати вже в комплексі з бісквітом та фруктами, бо в поєднанні зі всіма компонентами солодкавість крему може відрізнятися. Отже, наступного разу печу повнісю бісквіти (такі як мають бути), роблю два варіанти крему (більш та менш солодкий) та оздоблюю фруктами (як задумано) - тоді й вирішу, як краще.
середа, 4 лютого 2015 р.
Тістечка з ягодами (фруктами) - спроба #6
Попередні 5 спроб цих тістечок являли собою експерименти над бісквітом. Тепер, коли з ним я оприділилась, залишилось доповнити його кремом та ягодами або фруктами (треба буде спробувати, як краще - можливо, і так, і так). Отже, цього разу я не пекла бісквіту, а зосередила увагу лише на самому кремі - якщо він вийде смачний, тоді я зроблю все як треба - і спечу бісквіт, і фрукти візьму, все як задумано. Якщо ж крем не вдасться, то немає чого трудитися над деталями. Крем не вдався. Не чути ванілі, смак взагалі ніякий. Мені хотілося, щоб цей крем був ніжний, і його хотілося їсти, і їсти, а цього далеко-далеко...не було. На жаль, доведеться ще потрудитися.
субота, 31 січня 2015 р.
Пікантна картопля в мундирі
Рецепт від Бориса Бурди.
Інгредієнти:
4 великі картоплі
25 г вершкового масла
1-2 ст.л. молока
сіль, чорний мелений перець
петрушка (для прикрашання)
Начинка з сиру і цибулі:
2 стебельця зеленої цибульки
50 г сиру чеддер
Начинка з бекону і грибів:
25 г вершкового масла
4 кусочки бекону
50 г шампіньйонів
2 помідори
2 яйця
Начинка з лосося:
60 г лосося
2 ст.л. майонезу
1-3 ст.л. томатного кетчупу
сіль, мелений чорний перець
Спосіб приготування:
1. Картоплю помийте, проколіть вилкою в кількох місцях та випікайте 1 год. при температурі 200 градусів. Я цей рецепт робила не з 4 шт. картоплин, а з 16-ти, і відповідно, збільшила кількість інгредієнтів кожної начинки.
2. Розріжте картоплю пополам, виберіть ложкою м'якоть, та зробіть з неї картопляне пюре, додавши вершкове масло, молоко, сіль та перець.
3. Для начинки з сиру і цибулі.
Зелену цибульку підсмажте та маслі. Окремо натріть на грубій терці сир (можна взяти будь-який жовтий твердий сир, не обов'язково чеддер). До 1/3 картопляного пюре додайте підсмажену цибулю та половину натертого сиру, перемішайте, і нафаршируйте половинки картоплин. Зверху посипте сиром, що залишився. Покладіть у гарячу духовки, поки сир не розплавиться.
4. Для начинки з бекону і грибів.
Підсмажте на вершковому маслі нарізані бекон і шампіньйони 5 хв. (я смажила трошки довше, щоб гриби підрум'янились). Тоді візьміть трошки менше 1/2 картопляного пюре, що залишився, нафаршируйте ним половинки картоплі, зверху викладіть підсмажені бекон з грибами і помідори, нарізані кубиками (у мене без помідорів, бо я про них просто забула).
Після цього наберіть в кондитерський мішок трошки картопляного пюре та зробіть "розочки" чи "кульки" навколо отвору кожної половинки, і туди залийте злегка взбите яйце. Я цього не робила, бо не мала часу. Якщо ви теж не плануєте цього робити, то яйця вам не знадобляться, інакше вони порозтікаються так само, як і в мене, бо немає стінок, в яких вони б затримались.
Запікайте в духовці до готовності - 5-7 хв.
5. Для начинки з лосося.
Маленькими кубиками наріжте лосось, додайте його до картопляного пюре, що залишилося. Додайте туди кетчуп, майонез, сіль, перець, і перемішайте. Нафаршируйте картопляні половинки та запікайте 5 хв.
Інгредієнти:
4 великі картоплі
25 г вершкового масла
1-2 ст.л. молока
сіль, чорний мелений перець
петрушка (для прикрашання)
Начинка з сиру і цибулі:
2 стебельця зеленої цибульки
50 г сиру чеддер
Начинка з бекону і грибів:
25 г вершкового масла
4 кусочки бекону
50 г шампіньйонів
2 помідори
2 яйця
Начинка з лосося:
60 г лосося
2 ст.л. майонезу
1-3 ст.л. томатного кетчупу
сіль, мелений чорний перець
Спосіб приготування:
1. Картоплю помийте, проколіть вилкою в кількох місцях та випікайте 1 год. при температурі 200 градусів. Я цей рецепт робила не з 4 шт. картоплин, а з 16-ти, і відповідно, збільшила кількість інгредієнтів кожної начинки.
2. Розріжте картоплю пополам, виберіть ложкою м'якоть, та зробіть з неї картопляне пюре, додавши вершкове масло, молоко, сіль та перець.
3. Для начинки з сиру і цибулі.
Зелену цибульку підсмажте та маслі. Окремо натріть на грубій терці сир (можна взяти будь-який жовтий твердий сир, не обов'язково чеддер). До 1/3 картопляного пюре додайте підсмажену цибулю та половину натертого сиру, перемішайте, і нафаршируйте половинки картоплин. Зверху посипте сиром, що залишився. Покладіть у гарячу духовки, поки сир не розплавиться.
4. Для начинки з бекону і грибів.
Підсмажте на вершковому маслі нарізані бекон і шампіньйони 5 хв. (я смажила трошки довше, щоб гриби підрум'янились). Тоді візьміть трошки менше 1/2 картопляного пюре, що залишився, нафаршируйте ним половинки картоплі, зверху викладіть підсмажені бекон з грибами і помідори, нарізані кубиками (у мене без помідорів, бо я про них просто забула).
Після цього наберіть в кондитерський мішок трошки картопляного пюре та зробіть "розочки" чи "кульки" навколо отвору кожної половинки, і туди залийте злегка взбите яйце. Я цього не робила, бо не мала часу. Якщо ви теж не плануєте цього робити, то яйця вам не знадобляться, інакше вони порозтікаються так само, як і в мене, бо немає стінок, в яких вони б затримались.
Запікайте в духовці до готовності - 5-7 хв.
5. Для начинки з лосося.
Маленькими кубиками наріжте лосось, додайте його до картопляного пюре, що залишилося. Додайте туди кетчуп, майонез, сіль, перець, і перемішайте. Нафаршируйте картопляні половинки та запікайте 5 хв.
четвер, 29 січня 2015 р.
Торт з бізе - спроба №4
Сподівалась, що це буде остання спроба. Зробила знову два креми: сметанно-вершковий і сметанно-масляний. Сметанно-масляний ще у спробі №1 мені не дуже сподобався, але я повинна була з чимось порівняти. Сметанно-вершковий, навпаки, якраз саме те, що треба. Але, через те, що крем є між коржами бізе, і зверху на торті ще купа всього, до вечора крем звітам трошки розтікається. Лише самий перший крем, сметанно-масляний, тримав форму торта. Тому, варто вибрати щось середнє. Оскільки найсмачнішим був останній, сметанно-вершковий крем, то потрібно просто переглянути його пропорцію, і додати до нього трошки масла. Тоді торт триматиме форму, і смак залишиться чудовим. Все, ще одна спроба, і рецепт буде завершено.
понеділок, 26 січня 2015 р.
Імбирне печиво дитяче - спроба #2
Минулого разу у мене ну.... зовсім не вийшло це печиво. Не смачне, важко було його замішувати та вирізати фігурки. Цього разу я вирішила змінити саму технологію, з інгредієнтів забрала сметану, яка там була ні до чого, змінила всі пропорції, зменшила кількість цукру та імбиру, замісила тісто, поставила його ще в холодильник, вирізала формочки, і ще, в останній момент, придумала змастити печиво чимось таким, щоб було і трошки солоденьке, і щоб виглядало по-домашньому, і щоб це було точно не яйце (для діток треба щось простіше). Вийшло таке печиво.... Моя Вероніка з'їла зразу 4 штуки підряд (а вона в мене не дуже великий любитель печива, і взагалі, їй дуже важко вгодити, особливо з їдою). Я впродовж двох днів по трошки куштувала це печиво, і скільки разів я його не пробувала, мені справді нема що додати. Воно готове! Такого печива хочеться добавки! Плюс один рецепт до моєї книги!
неділя, 25 січня 2015 р.
Торт з бізе - спроба №3
Цього разу мене ще більше "взяли" сумніви. Ну, спекла я втретє той самий торт. Зробила два різні креми зі взбитими вершками (другий - з додаванням заварного крему). Намазала половину торта одним кремом, другу половину - другим кремом. Наробилася, втомилася... Результату ніякого. Тепер мені здається, що торт вийшов занадто приторно-солодкий. Добавку майже неможливо з'їсти, хоча сам торт досить смачний. Мабуть, доведеться таки повертатися до варіанту крему зі сметаною.
середа, 21 січня 2015 р.
Імбирне печиво дитяче - спроба №1
Сказати, що це печиво мені зовсім не вдалося з першої спроби - це нічого не сказати. Воно вийшло майже таке як пісочне, в якому зовсім не чути імбиру, але в кінці, після печива, в роті залишається присмак імбиру, який ще й "щипає" язик. Тут потрібно не просто експериментувати з пропорціями інгредієнтів, а замінити саму технологію їх замішування. Щось я точно роблю не так. Буду думати, як дальше поступити.
понеділок, 19 січня 2015 р.
Торт з бізе - спроба №2
Ще раз спекла торт з бізе, але з цілком іншим кремом. Крем - з додаванням взбитих вершків. Дуже смачно. Мабуть так залишу, але ще раз спечу, щоб переконатися, що саме цей крем найсмачніший. Тим більше, що можна спробувати до цього торта ще крем заварний зі взбитими вершками. Так, напевно, теж буде дуже смачно.
вівторок, 13 січня 2015 р.
Торт з бізе - спроба №1
Нарешті придумала, як має виглядати торт з бізе. Переважно всі його роблять у вигляді "Павлової" - корзинка з бізе, всередині крем, а зверху - свіжі фрукти. Мені хотілося чогось іншого. І, нарешті, я придумала - два коржі з бізе, між ними крем і секретна прослойка :), а зверху ще багато крему, один вид фруктів і смачна поливка. Торт вийшов мега-смачний! Для мене мега-смачний - це коли хочеться добавки. Мені хотілося добавки. Все вдалося з першого разу. От, тільки треба трошки поекспериментувати над кремом, бо дуже чути сметану.
Підписатися на:
Дописи (Atom)